Egypt

Egypt, země pyramid, faraónů, písečných pláží, zlatavého slunce a pestrobarevného vodního světa.

Egypt

Bezpečnostní informace

Bezpečnostní informace před cestou do Egypta

Podobně jako v jiných místech světa, také v Egyptě existuje a přetrvává hrozba teroristických útoků namířených proti turistickým cílům a cizincům. V posledních pěti letech si tyto útoky vyžádaly přes sto mrtvých a téměř čtyři sta raněných turistů, včetně jedné oběti z řad občanů ČR.

Přestože výše zmíněné teroristické útoky v Egyptě nebyly namířeny specificky proti občanům České republiky, MZV ČR upozorňuje, aby občané při svých cestách do Egypta vzali toto riziko v úvahu. MZV ČR proto důrazně doporučuje, aby se čeští turisté vyhýbali místům s vyšší koncentrací osob a případným demonstracím a aby respektovali pokyny egyptských bezpečnostních orgánů a před cestou i během cesty sledovali bezpečnostní situaci v Egyptské arabské republice a v regionu Blízkého východu. Informace o aktuální bezpečnostní situaci v zemi je možné získat také na internetových stránkách MZV ČR.

Individuálním českým turistům MZV ČR doporučuje, aby se prostřednictvím výše uvedeného spojení sami registrovali na Velvyslanectví ČR v Káhiře a mohli tak být v případě potřeby kontaktováni. Cestovní kanceláře, které zajišťují pobyty českých občanů v Egyptě, MZV ČR žádá, aby zastupitelskému úřadu ČR v Káhiře průběžně poskytovali aktuální kontakty na své delegáty v Egyptě, případně zodpovědné pracovníky v ČR, stejně jako rámcové informace o místě pobytu českých turistů.

V průběhu postního měsíce ramadánu je bezpečnostní riziko vždy zvýšené, je proto třeba důsledně dodržovat výše uvedené zásady.

Dále doporučujeme dodržovat následující obecná doporučení:

ponechte svůj pas v hotelovém trezoru či jiném bezpečném místě, sebou noste pouze fotokopii jeho datové stránky (stránka s Vaší fotografii) a stránky s egyptským vízem

ponechte své letenky na bezpečném místě nebo si opište číslo elektronické letenky

v případě delšího pobytu se zaregistrujte na našich webových stránkách - náš úřad Vás tak snadněji může v případě problémů vyhledat

nikdy necestujte bez cestovního zdravotního pojištění a ujistěte se, že toto pojištění pokrývá veškeré aktivity, kterým se hodláte věnovat (např. potápění)

noste sebou pouze takové množství peněz, které můžete potřebovat pro daný den, zbytek ponechte v trezoru či jiném bezpečném místě

peníze a platební kartu (obvykle stačí jedna, zbylé ponechte v trezoru) noste v opasku na peníze (money belt) nebo v bezpečné vnitřní kapse

v případě, že budete okradeni, kontaktujte policii a vyžádejte si protokol, budete jej potřebovat pro Vaši pojištovnu

nezapomente neprodleně zablokovat odcizené platební karty, cestovní šeky či mobilní telefony - příslušná telefonní čísla noste bezpečně u sebe.

+20 2 333 15 333 (v pracovní době).

+20 12 7427 513 (v mimopracovní době, o víkendech a svátcích).

Důležité kontakty

Velvyslanectví České republiky v Egyptě

Embassy of the Czech Republic

Dokki Street 4, 12511 Giza, Cairo

Telefon: 00202/33315333, sekretariát-33315202, 33315272, 33315214

Diplomatická služba: 002012/7427513 (pohotovost o víkendech a svátcích)

Konzulární služba: 002012/2133858 (konzulární případy českých občanů

Fax: 00202/37485892

E-mail: cairo@embassy.mzv.cz

Web: www.mzv.cz/cairo

Vedoucí úřadu: Ing. Miloslav STAŠEK

Funkce: velvyslanec

Působnost úřadu: diplomatická a konzulární pro Egyptskou arabskou republiku a Súdánskou republiku

Časový posun: +1 hod

Provozní hodiny úřadu: neděle - čtvrtek 07.45 - 16.15

Úřední hodiny KO pro veřejnost: pondělí - čtvrtek 09.00 - 12.00

Ambulance 123

Hasiči 125

Policie 122

Turistická policie 126

TOPlist